Oferujemy pełny serwis ogumienia a także sprzedaż i zmianę opon. W ofercie posiadamy opony nowe a także opony używane oraz pomożemy dobrać odpowiednie opony. Wykonujemy usługi wulkanizacyjne oraz wywarzamy koła.

Zmiana opon na zimowe jest obowiązkowa. zmiana opon białołęka

Opony zimowe. W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązek wyposażenia pojazdów w opony zimowe. Opony zimowe muszą być zamontowane na wszystkich kołach i być oznaczone symbolem M+S lub M&S o głębokości rzeźby bieżnika min. 4 mm. Jeżeli ogumienie pojazdu nie spełnia ww.warunków należy wozić ze sobą łańcuchy przeciwślizgowe.

Kodeks drogowy wyznacza pewne zasady doboru opon. zmiana opon białołęka

Przepisy Kodeksu drogowego stanowią, że opony na jednej osi powinny być:

  • tej samej marki,

  • tego samego rozmiaru,

  • tej samej kategorii użytkowania (np.: drogowe, śniegowe, terenowe),

  • o tej samej budowie (diagonalne albo radialne),

  • o tym samym indeksie prędkości (T, H, V, W itd.),

  • o tej samej nośności.

Dlaczego trzeba przestrzegać indeksów prędkości? zmiana opon białołęka

Rozmiar oraz indeksy prędkości i nośności zostały określone przez producenta samochodu (i zatwierdzone przez wytwórcę opon), aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, przyjemność i komfort jazdy.

Te dane są w pełni uwzględniane jako dane techniczne pojazdu przy wydawaniu zezwolenia przez urząd dozoru technicznego. zmiana opon białołęka

W przypadku opon letnich montaż opon o różnych rozmiarach, indeksach prędkości lub nośności jest niebezpieczny i stanowi wykroczenie drogowe. Natomiast zawsze można stosować opony o wyższym indeksie prędkości lub nośności. zmiana opon białołęka

W przypadku opon zimowych możliwości manewru są większe, gdyż dozwolony jest montaż opon o indeksie prędkości niższym niż w przypadku opon montowanych fabrycznie. Uwaga! W takim wypadku prędkość jazdy musi być dostosowana do niższego indeksu prędkości. Zresztą etykieta z przypomnieniem o niższej prędkości zostanie umieszczona wewnątrz samochodu, w miejscu dobrze widocznym dla kierowcy.

zmiana opon białołęka

Zapraszamy do naszego warsztatu!

zmiana opon białołęka wulkanizacja białołęka opony zimowe białołęka sprzedaż opon białołęka